Kontakt podaci

TV Akademija

TV Akademija
Ivana Merza br.8
21000 Split

Tel: 021/494 409, 099/324 3556

E-mail: info@tv-akademija.com
Web: www.tv-akademija.com

O ustanovi

Televizijska animacija

Mjesto održavanja:

Split

Prva godina nastavno bi bila zajednička za sve studijske grupe, kako bi studenti jedinstvenog stručnog studija dobili osnovna znanja iz svih područja koja naučava studij u cjelini. Od trećeg semestra se studenti kroz odabir izbornih predmeta opredjeljuju za određena stručna usmjerenja.

Prijava:

Kandidati koji se žele upisati na ovo usmjerenje moraju priložiti uz prijavu i mapu domaćih radova iz područja grafičkog oblikovanja, crtanja, fotografije, računalne multimedije, web oblikovanja i drugih radova kojima kandidati želi pokazati sposobnost za ovo usmjerenje. Mapa u tiskanom ili digitalnom obliku mora sadržavati najmanje 20 domaćih radova iz već navedenog područja.

Preporučava se, da radovi budu tiskani u standardnim formatima, kao i digitalni priloženi radovi u formatima / JPEG, QuickTime, MPEG, SWE, HTML… /.

Domaće radove pregledava ispitno povjerenstvo, te se na osnovi kvalitete priloženih radova utvrđuje lista kandidata koji će pristupiti drugom dijelu razredbenog postupka.

Vrednovanje:

Za upis na ovo usmjerenje vrjednuje se:

  • Praktičan rad koji se sastoji od tri zadatka / po jedan iz područja vizualizacije pojma i po dva iz grafičkog oblikovanja
  • Pismeni test iz područja opće i likovne kulture
  • Razgovor sa kandidatom na prethodno navedene teme
  • Prosječni uspjeh u srednjoj školi
  • Ocjena uspješnosti domaćeg rada koji se prilaže uz prijavu
Za praktični dio ispita potrebno je da student donese crtački pribor : kompletan pribor koji kandidat želi koristiti, više različitih papira za crtanje u formatu A3, trokut, škare i ljepilo za papir.

Raspored:

 I GODINA  I SEMESTAR

OBAVEZNI PREDMETI:







Mediji i društvo
Fotografija
Informatika
Televizijski sustavi
Stručni engleski jezik
Tijelesna i zdravstvena kultura

 I GODINA
 II SEMESTAR

OBAVEZNI PREDMETI:







Etika
Osnove novinarstva
Poduzetništvo u medijima
Radijski sustavi i snimanje
Stručni engleski jezik
Tijelesna i zdravstvena kultura

 II GODINA  III SEMESTAR

OBAVEZNI PREDMETI:




IZBORNI PREDMETI:






Multimedijske komunikacije
Prijenos multimedijskih informacija
Marketing u tv-medijima
Animacija

Digitalna televizija
Grafičko oblikovanje
Grafičke tehnike
Fotografija 2
Boje i svijetlo

 II GODINA
 IV SEMESTAR


OBAVEZNI PREDMETI:




IZBORNI PREDMETI:




Radiodifuzni multimedijski prijenos
Montaža slike 1
Montaža zvuka 1
Televizijsko snimanje

Grafičko oblikovanje 2
Layout
Osnovi semiotike

 III GODINA
 V SEMESTAR


OBAVEZNI PREDMETI:




IZBORNI PREDMETI:



Arhitektura tv-studija
Prijenos multimedijskih informacija internetom
Prijenos multimedijskih informacija satelitom
Mediji i pravo

Grafičko oblikovanje 3
Layout 3

DIPLOMSKI RAD
 

Pošalji upitPrijavi netočan sadržaj...